Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zgłoszenie rozbiórki niewymagającej uzyskania pozwolenia na budowę

Wydział:
Wydział Architektury i Budownictwa
Termin załatwienia:
Do wykonania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 21 dni od dnia doręczenia zgłoszenia tutejszy organ nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.
Osoba kontaktowa:
Jacek Kwasigroch
Miejsce załatwienia:
Kancelaria Wydziału Architektury i Budownictwa - pokój nr 3, telefon: 52 386 66 65
Telefon kontaktowy:
52 386 66 44, 52 386 66 26
Miejsce odbioru:
Kancelaria Wydziału Architektury i Budownictwa - pokój nr 3, telefon: 52 386 66 65
Wymagane dokumenty:
Zgłoszenie - w zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót rozbiórkowych oraz termin ich rozpoczęcia.

Załączniki: oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością (druk B-3), zgoda właściciela(li) obiektu (jeżeli nie jest nim wnioskodawca), odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami, mapę sytuacyjno – wysokościową do celów opiniodawczych z zaznaczoną lokalizacją obiektu budowlanego, będącego przedmiotem zgłoszenia.

Pouczenie: zgłoszenia, o zamiarze wykonania robót budowlanych rozbiórkowych nieobjętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 21 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu i nie później niż po upływie 3 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia
Opłaty:
Brak. Zgłoszenie zamiaru wykonania robót rozbiórkowych zwolnione jest z opłaty skarbowej na podstawie przepisów art.1 ust. 1 lit. a) w związku z art. 9 ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2015 poz. 783)
Tryb odwoławczy:
Od decyzji służy odwołanie do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za pośrednictwem Starosty Nakielskiego w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie
Uwagi:
Zgłoszenia, o którym mowa wyżej, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. Organ administracji może nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę obiektów, o których mowa wyżej, jeżeli rozbiórka tych obiektów: 1) może wpłynąć na pogorszenie stosunków wodnych, warunków sanitarnych oraz stanu środowiska lub 2) wymaga zachowania warunków, od których spełnienia może być uzależnione prowadzenie robót związanych z rozbiórką.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Architektury i Budownictwa
Podstawa prawna:
art. 31 ust. 2, art. 80 ust. 1 pkt. 1, art. 82 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. – Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami).

Załączniki:

  1. PDFOświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością.pdf (230,55KB)
  2. RTFZgłoszenie rozbiórki.rtf (131,12KB)
     
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego